| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/600/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Name | V Groove PCB Separator |
|---|---|
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Platform | 500*270mm |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Name | V Groove PCB Separator |
|---|---|
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Platform | 500*270mm |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length | 270 |
| Cutting Thickness | 0.3~3.5 |
| Size | 570*210*400 |
| Weight | 130 |
| Punching Force | 3-30T(customize) |
|---|---|
| Die | Customize |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm (cusomize) |
| Warranty | One Year |
| Power | 110V Or 220V |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Application | PCB Boards |
| PCB Thickness | 1.0-3.5mm |
| Package | Wooden |
| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Materialof Punchiing Die | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |