| Blade Type | Linear |
|---|---|
| Thickness | 0.3-3.5mm |
| Name | PCB Singulation Machine |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Delivery Time | 1 Week |
| Product Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Use | Punching PCBA , Alum Board |
| Contribute | 8 Ton |
| System | LCD Control |
| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| Punching Machine Delievery Time | Within 7 Days |
|---|---|
| Contribute | 8 Ton |
| Type | Automatic |
| Product Warranty | 1 Year |
| Establish Year | 1999 |
| Punching Machine Delievery Time | Within 7 Days |
|---|---|
| Contribute | 8 Ton |
| Type | Automatic |
| Product Warranty | 1 Year |
| Establish Year | 1999 |
| Accessories | L T Blades |
|---|---|
| Accuracy | ±0.03mm |
| Blade Angle | Cutomized |
| Blade Diameter | 125mm |
| Boards Type | V Groove |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Conveyor Length (mm) | 1540 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear And Round Blades |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |