| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Color | White |
|---|---|
| Cutting Capacity | No Limit |
| Blades | 3 Sets |
| Driving | Motor |
| PCB Thickness | 0.8-3.5mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | Three Sets (6 Pieces ) |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Blade Material | Import High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Shearing Thickness | 0.3-3.5mm |
| Shearing Speed | Due To Operator Skill Level |
| Shearing Length | No Limit |
| Type | Pneumatic |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | Three Sets (6 Pieces ) |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | Three Sets (6 Pieces ) |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | Unlimit |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |