| Product Name | Laser PCB/FPC Separator |
|---|---|
| Brand | ChaungWei |
| Thickness | ≤ 1.2 Mm |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Product | V-Cut PCB Separator |
|---|---|
| Brand | Chuangwei |
| Color | White |
| Cutting Length Max | 430mm |
| Warranty | Free For One Year |
| The Longest Minimize | Unlimited |
|---|---|
| Type | Pneumatic |
| Size | 780mmx500mmx620mm |
| Weight | 185Kg |
| Usage | Cut Alum Board |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | 100mm- Unlimited |
| Number Of Blades | Customized |
| Type | Moterized |
| Warranty | Free For One Year |
| Weight | 650kgs |
|---|---|
| Max PCB Size | 450*350mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Spindle Brand | KAVO |
| Vacuum Cleaner | Upper Or Lower(optional) |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 3-9 Sets (customized ) |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Warranty | One Year |
| Type | Pneumatic |