| Blade Type | Linear |
|---|---|
| Thickness | 0.3-3.5mm |
| Name | PCB Singulation Machine |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Delivery Time | 1 Week |
| Dimension | 420*280*400mm |
|---|---|
| Length | PCB Panels Up To 350mm Long. |
| Min Pcb Width | 8mm |
| Minimum Cutting Width | 700mm |
| Power Supply | 220 / 110 VAC |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Working Area | 450*350mm |
| Spindle | KAVO |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Name | PCB Router Depanelizer |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Product Name | Laser PCB Separator |
|---|---|
| Brand | ChaungWei |
| Thickness | ≤ 1.2 Mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Advantage | Different Thickness PCB/Aluminum Board |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| Delivery | 7-15 Working Days |
| Application | FR4,Aluminum |
| Packaging Details | Plywooden Case |
| Name | Laser PCB/FPC Separator |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |