| The Longest Minimize | Unlimited |
|---|---|
| Type | Pneumatic |
| Size | 780mmx500mmx620mm |
| Weight | 185Kg |
| Usage | Cut Alum Board |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Name | Laser PCB Separator |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Laser PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Model | CW-F01-S |
|---|---|
| Working Station | 2 |
| Power | 220V, 4.2KW |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Working Area | 320*320mm(standard) |
| Management Certification | ISO9001. CE |
|---|---|
| The Longest Minimize | Unlimited |
| Type | Pneumatic |
| Size | 780mmx500mmx620mm |
| Weight | 185Kg |
| Drilling Depth | 0.02 ~ 3mm |
|---|---|
| Spindle Speed | 24000rpm |
| Spindle Power | 800W |
| Warranty | 1 Year |
| Volume | 750X750X750mm |