| Max Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Power Supply | 110/220V |
| Application | Depanelizing Different Thickness FR4/Aluminum Board |
| Delivery Time | 1-3 Day |
| Avantage | Easy Operation, Protect Component Well |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Number Of Blades | 16 /18 Pieces (made According To Customers Requirement ) |
| Warranty | Free For One Year |
| Material Of Baldes | High Speed Steel |
| Model Number | CWVC-5 |
| Material | Marble |
|---|---|
| Surface Finish | ESD Paint |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Weight | 1500kgs |
| Warranty | 1 Year |
| Trade Term | EXW / FOB |
|---|---|
| Min Order | 1 Set |
| Cutting Length | Unlimited |
| Separation Thickness | 0.8-3.0mm |
| Material | High Speed Steel |
| Name | PCB Router |
|---|---|
| Color | White |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Blades Type | Two Circle Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | FOB / EXW |
| Max. Pcb Separation Length | 330mm |
|---|---|
| Name | Pcb Depanel |
| MOQ | 1 Set |
| Payment Term | Cash , T/T , Paypal , Credit Card |
| Delievery Time | Within 3 Days After Receive The Payment |
| Name | Pcb Depanel |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Payment Term | Cash , T/T , Paypal , Credit Card |
| Establish Year | 1999 |
| Max. Pcb Separation Length | 330mm |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Condition | New |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Condition | New |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |