| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Model | CWPE |
|---|---|
| Delivery (Day) | 1 |
| Ability (Set) | 1000 |
| PCB Area (mm) | 330*220 |
| Power Supply (v) | 110/220 |
| Product Name | Laser PCB/FPC Separator |
|---|---|
| Brand | ChaungWei |
| Thickness | ≤ 1.2 Mm |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Life Cycle | 200000 Times |
|---|---|
| Color | Blue/ Black/ Grey |
| Condition | New |
| Standard OperationTemperature | 260 |
| Maximum Operation Temperature(C) | 350 |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Product Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Use | Punching PCBA , Alum Board |
| Contribute | 8 Ton |
| System | LCD Control |
| Cutting Speed | 0-1000 Mm / S |
|---|---|
| Keyword | Punching Press |
| Origin | China |
| Pcb Size | 220x320mm |
| Product Weight | 150kg |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Dimensions | 1200mm X 800mm X 1500mm |
|---|---|
| Function | Automatic |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Output | 3T/8T/10T |
| Power Supply | 220V |