| Application | FPC |
|---|---|
| Power | 110/220V |
| Die | Changable |
| Contribute | Customized |
| Packaging Details | Plywooden Case |
| PCB Board Time | 6Sec |
|---|---|
| Magazine Change Over Time | 30Sec |
| Power Supply | 100-230V AC Power |
| Air Pressure | 4-6 Bar |
| Transfer Height | 900±20mm(or Customized) |
| PCB Board Time | 6Sec |
|---|---|
| Magazine Change Over Time | 30Sec |
| Power Supply | 100-230V AC Power |
| Air Pressure | 4-6 Bar |
| Transfer Height | 900±20mm(or Customized) |
| Name | Multifunction PCB Buffer |
|---|---|
| Power Supply | 4 – 6 Kgf/cm2 |
| Fixed Rail | Front |
| Buffer Capacity | Max. 24 PCB’s At Pitch 1 |
| Transfer Height | 900 ±20mm |
| Name | Multifunction PCB Buffer |
|---|---|
| Power Supply | 4 – 6 Kgf/cm2 |
| Fixed Rail | Front |
| Buffer Capacity | Max. 24 PCB’s At Pitch 1 |
| Transfer Height | 900 ±20mm |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Weight | 650kgs |
|---|---|
| Max PCB Size | 450*350mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Spindle Brand | KAVO |
| Vacuum Cleaner | Upper Or Lower(optional) |
| Name | PCB Inspection Connection Stand Machine |
|---|---|
| Power Supply | 100-230V AC |
| Electric Load | Max 100VA |
| Transmission Height | 900±20mm |
| Delivery Direction | Left → Right Or Right → Left |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Certificatin | CE ISO |
| Cutting Capacity | 330mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Certificate | CE |
|---|---|
| Power Supply | 220V Or 110V |
| PCB Length | 330mm |
| Application | FR4,Aluminum |
| Blade Type | Circular Blades |