| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 330 Mm |
| Power Supply | 110/220 V |
| Machine Size | 420x280x400 Mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 330 Mm |
| Power Supply | 110/220 V |
| Machine Size | 420x280x400 Mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Color | White |
|---|---|
| Power | 220V |
| Application | FR4,Aluminum |
| PCB Type | V Groove |
| Blade Type | Linear |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Thickness | 0.6-3.5mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Name | Circuit Board Router |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |