| Warranty | Free One Year |
|---|---|
| Air Pressure | 3-30T (customized) |
| Working Area | 330*220mm |
| Type | Pneumatic |
| Power | 110/220V |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Separating Thickness | 1.0-3.5mm |
|---|---|
| Separating Length | Unlimit |
| Warranty | One Year |
| Blade | Circular Blade |
| Blade Life | 7-8months |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |