| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 800 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City,Guangdong Province,China |
| Name | Pcb Separator For LED Alum Board |
|---|---|
| Warranty | Free One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blades Shape | Two Linear Blades |
|---|---|
| Cutting Width | 0.6-3.2mm |
| Pcb Thickness | 0.6-3.5mm |
| Platform | Can Customize |
| Type | Pneumatic |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |