| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Separating Speed | 0-400mm/s |
| Separating Thickness | 1.0-3.5mm |
| Blade Type | Two Circular Blades |
| Platform | Customize |
| Product Name | PCB Router |
|---|---|
| Color | White |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Spindle Speed | 60000R/M |
| Fixture | Customized |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Lead Time | 1 Day After Payment |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Package | Plywooden Case |
| Establish Year | 1999 |
| Origin | China |
| Robust Frame Pcb Depanelizer For Rigid Pcb Fpc Metal Boards | 900*760*750 |
|---|---|
| The Longest Minimize | Unlimted |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | One Year |
| Machine Weight | 475Kg |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Max Applicable PCB | 300*570mm |
| Power Supply | 220V/110V |
| Usage | LED Tube Large Qty Production |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |