| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 2 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Blades | 9 (more Or Less) |
|---|---|
| Type | Motor Driven |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Blade | 9 Pairs |
|---|---|
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| The Longest Minimize | 450mm |
|---|---|
| Minimize Thickness | 1.0-3.5mm |
| Machine Weight | 200KG |
| Warranty | 1 Year |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Use | Separation PCB , LED Strip , Copper PCB , Aluminium PCB |
|---|---|
| Product Name | PCB Separator Machine |
| Drive | Pneumatically |
| Material | High Speed Steel |
| Blade Type | Linear Blade |
| Use | Separation For PCB , LED Strip , Copper PCB , Aluminium PCB |
|---|---|
| Name | PCB Separate Machine |
| Type | Pneumatically Type |
| Material | High Speed Steel |
| Blades Length | 450 Mm |
| Max. Pcb Separation Length | 330mm |
|---|---|
| Name | PCB Depanelizer |
| MOQ | 1 Set |
| Payment Term | T/T , Paypal , Credit Card |
| Delievery Time | 3-5 Days After Receive The Payment |
| Name | Punching Depaneling Die |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Material For The Model | High Speed Steel |
| Type | Customized |
| Ready Time | 7-15days |
| Material | PCB,LED Strip,Copper PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Product Name | PCB Depaneling |
| Drive | Pneumatically |
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Blade Type | Circular Blades |
| Material | PCB,Copper PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Drive | Pneumatically |
| Blade Type | Circular Blades |
| Product Name | PCB Depanelization Machine |
| Application | Board,Printed Circuit Board |