| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Power Supply | 220/110V |
|---|---|
| Function | Automatic |
| Packaging Details | plywooden case |
| Delivery Time | 3 days after payment receipt |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Model | CWV-1A |
|---|---|
| Max. PCB Singulation Length | 600mm |
| PCB Singulation Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Blade Motion | Upper Circular Blade Moving Automatically |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 2 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 2 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 2 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Model | CWPE |
|---|---|
| Worktable | 330 X 220 Mm |
| Power Supply | 110/220 |
| Depression (Pa) | 0.45-0.70 |
| Machin Size | 730x 810 X1700 |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Warranty | 12 Months Free Of Charge |
|---|---|
| Blade | Two Linear Blades |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |