| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Drilling Depth | 0.02 ~ 3mm |
|---|---|
| Spindle Speed | 24000rpm |
| Spindle Power | 800W |
| Warranty | 1 Year |
| Volume | 750X750X750mm |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
|---|---|
| Load And Unload Way | Manual |
| Resolution | ±0.01mm |
| Warranty | 1 Year |
| Working Area | 680mm*360mm*50mm |
| Motor | Japan Micro-level Precision Stepper Motor |
|---|---|
| Moving Mode | Point To Point, Continuous Line |
| Transmission | Japanese Belt,Precision Linear Guide |
| Repeatability | ±0.01mm/200mm |
| Warranty | 12 Months |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| PCB Size | 320*320mm(standard) |
| Spindle | KAVO Or Morning Star |
| Description | PCB Depaneling Router |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
|---|---|
| Axis | Four |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separating Length | 460mm (can Customize) |
| Blade | 9 Pairs |
|---|---|
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Name | Led Pcb Depaneler |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | 16 /18 Pieces (made According To Customers Requirement ) |
| Brand Name | Chuangwei |
| Material Of Baldes | High Speed Steel |