| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Spindle | KAVO |
| Blade | 9 Pairs |
|---|---|
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Blade | 9 Pairs |
|---|---|
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Delievery Time | 3 -5 Days After Receive The Payment |
|---|---|
| System | Automatic Type |
| Name | Pcb Depanelizer |
| MOQ | 1 Set |
| Use | Cutting Printed Circle Board And Alum Board... |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Machine Type | Automatic Type |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Power Source | Electricity |
|---|---|
| Application Screw Hear | All Type |
| Speed | 0.1~800/400(mm/sec) |
| Usage | Lock Screw ,Automatic Screw Feeding |
| Air Pressure | 0.4Mpa |
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
|---|---|
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Weight | 1900kgs |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |