| Machine Weight | 650kgs |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Power Supply | 220VAC |
| Certification | CE |
| PCB Size | 450*350( Any Size Customize ) |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Power | 220/110V |
| Vacuum Cleaner | 3.5KW |
| Working Table | 2 |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | 460 Mm |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Option |
| Warranty | Free For One Year |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | Two Pieces |
| Blades Type | 2 Circle Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
| Shipping Way | EXW / FOB (Option ) |
| PCB Material | FPC,FR4 |
|---|---|
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Weight | 1900kgs |
| Machine Weight | 650kgs |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.6-3.0mm |
| Power | 220/110V |
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Spindle | KAVO |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Weight | 1900kgs |
| Motor | Japan Micro-level Precision Stepper Motor |
|---|---|
| Moving Mode | Point To Point, Continuous Line |
| Transmission | Japanese Belt,Precision Linear Guide |
| Repeatability | ±0.01mm/200mm |
| Warranty | 12 Months |
| Motor | Japan Micro-level Precision Stepper Motor |
|---|---|
| Moving Mode | Point To Point, Continuous Line |
| Transmission | Japanese Belt,Precision Linear Guide |
| Repeatability | ±0.01mm/200mm |
| Warranty | 12 Months |