| Warranty | Free Of Charge For One Year |
|---|---|
| Blades | Linear And Round Type |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separating Length | 460mm (can Customize) |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separating Length | 460mm |
| Blade Type | Round And Linear |
| Power | 110/220V |
| Lead Time | 1 Day |
|---|---|
| Payment | TT In Advance |
| Blade | Two Circular Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Platform Size | 500*270mm |
| Blalde | Two Round Blades |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Depaneling Speed | Optional |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm(customize) |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Blade Material | Import Japan High Speed Steel |
| Depaneling Thickness | 0.3-3.5mm |
| Depaneling Speed | Due To Operator Skill Level |
| Certification | CE ISO |
| Model | CWVC-3S |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| Working Speed | 0 To 400mm/s |
| Machine Weight | 40kg |
| Voltage | 200VAC |
| Blade | Circular And Linear Blades |
|---|---|
| Cutting Speed | Manual Control |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade Material | Imported Japan High Speed Steel |
| Dimension | 400*780*480mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Type | Fully Automatic |
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm |
| Blade | Linear And Circular |