| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 330 Mm |
| Power Supply | 110/220 V |
| Machine Size | 420x280x400 Mm |
| Weight | 40/20 Kg |
| Frame | Robust Frame Made Of Solid Iron |
|---|---|
| Cutting Speed | 400mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade Material | High Speed Steel From Japanese |
| Guarantee | 12 Months |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Balde Material | High Speed Steel |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Operator Skill Level |
| Blades | 9 (more Or Less) |
|---|---|
| Type | Motor Driven |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Blades Shape | Circle Blade |
| Material | High Speed Steel Imports From Japan |
| Shipping Way | FOB / EXW |
| Warranty | Free For One Year |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Type | Automatic |
|---|---|
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
| Trade Term | EXW/FOB/CIF |
| Color | White |
| Brand | Chuangwei |