| Cylinder Output(kgf) | 181-272 |
|---|---|
| Cylinder Stroke(mm) | 10 |
| Warranty | Free For One Year |
| Blade | High Speed Steel |
| Operating Pressure (bar) | 4~6 |
| Depaneling Speed | Four Optional Speed |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Ddepaneling Length | 460MM (customize) |
| Blade | Linear And Circular |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Control | Touch Screen Control |
|---|---|
| Type | Motor Driven |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Size | 320*320mm(standard) |
| Warranty | One Year |
| Spindle | KAVO |
| Speed | 60000rpm |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Certificatin | CE ISO |
| Cutting Capacity | 330mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
|---|---|
| Load And Unload Way | Manual |
| Resolution | ±0.01mm |
| Warranty | 1 Year |
| Working Area | 680mm*360mm*50mm |
| Blade | 9 Pairs |
|---|---|
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |