| Type | Automatic |
|---|---|
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
| Trade Term | EXW/FOB/CIF |
| Color | White |
| Brand | Chuangwei |
| Blade | 9 Pairs |
|---|---|
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Blade | 9 Pairs |
|---|---|
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Product Name | PCB Punching Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | CE Certificate And GMC |
| Shipping Way | Optional |
| Warranty | Free For One Year |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Thickness Capacity | 1.0-3.0mm |
| Cutting Length | Unlimit |
| Separating Thickness | 1.0-3.5mm |
|---|---|
| Separating Length | Unlimit |
| Warranty | One Year |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Blade | Two Linear Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade | Circular And Round |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Separate Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separate Length | 460mm (can Customize) |