| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Warranty | One Year |
| Type | Pneumatic |
| Blade Material | Japanese High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | 400mm/s |
| Separating Length | Unlimit |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Power Supply | 110/220V |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
|---|---|
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Type | Automatic |
| Certification | CE ISO |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
|---|---|
| Blades | Linear And Round Type |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separating Length | 460mm (can Customize) |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm(customize) |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Thickness | 0.3-3.5mm |
| Max Length | 400mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 330 Mm |
| Power Supply | 110/220 V |
| Machine Size | 420x280x400 Mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Type | Automatic |
|---|---|
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
| Trade Term | EXW/FOB/CIF |
| Color | White |
| Brand | Chuangwei |
| Drilling Depth | 0.02 ~ 3mm |
|---|---|
| Spindle Speed | 24000rpm |
| Spindle Power | 800W |
| Warranty | 1 Year |
| Volume | 750X750X750mm |