| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Cutting Length | 460 Mm |
| Material | High Speed Steel |
| Name | Manual Pcb Depanel |
| Shipping Way | Option |
| Name | Laser PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Product Name | Laser PCB/FPC Separator |
|---|---|
| Brand | ChaungWei |
| Thickness | ≤ 1.2 Mm |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Payment Term | T/t , Paypal , Credit Card |
| Delievery Time | Within 3 Days After Receive The Payment |
| Shipping Way | FOB /EXW/CIF |
| MOQ | 1 Set |
| Input Voltage | 110/220 V |
|---|---|
| Routing Speed | 200-480°C |
| Frequency | 50-60 HZ |
| Melting Capacity | 2.2 Kg |
| Rated Power | 300W |
| PCB Material | FPC, FR4 |
|---|---|
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Cutting Speed | 1-200mm/s |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm(customize) |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Blade Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Guarrantee | One Year |
| Max Length | 330mm |
| Shipping Way | FOB / EXW |
| Size | 620X 270 X 320mm |