| Type | Pneumatic Type |
|---|---|
| Material Of Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Service | Suppor Overseas Service |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Color | White |
|---|---|
| Cutting Capacity | 330mm |
| Blade | Could Be Customized |
| PCB Material | FR4, Aluminum, CEM |
| V-cutting Machine | V-cutting Machine |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5 |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Certification | CE ISO |
| Type | Pneumatic |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | Three Sets (6 Pieces ) |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | Three Sets (6 Pieces ) |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |