| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Separation Length | 200 Mm |
| Package | Plywooden Case |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Separation Thickness | 0.3-3.5 Mm |
| Name | PCB V Cut Separator |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Bldes | 3 Sets ( 6 Pieces ) |
| Shape Of Blades | Circle Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
| Color | White |
|---|---|
| Cutting Capacity | No Limit |
| Blades | 3 Sets |
| Driving | Motor |
| PCB Thickness | 0.8-3.5mm |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Usage | Cutting Led Panel , Pcb.. |
| Number Of Blades | 6 Pieces |
| Shape Of Blades | Circle Type |
| Warranty | Free For One Year |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Blade | Two Circular Blades |
|---|---|
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Application | Fr4 Cem1 Cem3 Aluminium Boards |
| Blade | Round Blades |
|---|---|
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Depaneling Length | Unlimit |
| Platform Size | 500*270mm |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Delievery Time | Within 3days After Receive The Payment |
|---|---|
| Warranty | Free For 1 Year |
| Cutting Length | 330mm |
| Supply Ability | 50 Sets / Month |
| Material | High Speed Steel |