| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | 460mm / 600mm / 1200mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Type | Automatic Type |
| Delievery Time | Within 7 Work Days |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Max . Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| System | Moterized Pcb Separation |
| Shipping Way | FOB / EXW ( Made According To Customer's Requirement) |
| Establish Year | 1999 |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 650kgs |
| Accessories | L T Blades |
|---|---|
| Accuracy | ±0.03mm |
| Blade Angle | Cutomized |
| Blade Diameter | 125mm |
| Boards Type | V Groove |
| Max . Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| System | Moterized Pcb Separation |
| Shipping Way | FOB / EXW ( Made According To Customer's Requirement) |
| Establish Year | 1999 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | Morning Star |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Accessories | L T Blades |
|---|---|
| Accuracy | ±0.03mm |
| Blade Angle | Cutomized |
| Blade Diameter | 125mm |
| Boards Type | V Groove |