| Name | V Groove PCB Separator |
|---|---|
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Platform | 500*270mm |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Name | PCB Router Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Blade | Two Round Blade |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Blades Type | Two Circle Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | FOB / EXW |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Condition | New |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Condition | New |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Name | Moving Blade Type PCB Separator Machine PCB Separator PCB Depanelizer |
|---|---|
| Cutting Capacity | Max 460mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Warranty | Free One Year |
| Safety | Sensor Protect |
| Name | Manual PCB Separator |
|---|---|
| Cutting Length | 460mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free One Year |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Type | Manual Type |
| Blades Shape | Circular Blades |
| Warranty | Free For One Year |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Laser | 10-17W |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Dimension | 1480mm*1360mm*1412 Mm |
| Machine Weight | 1500kgs |