| Color | White |
|---|---|
| Power | 220V |
| Application | FR4,Aluminum |
| PCB Type | V Groove |
| Blade Type | Linear |
| Type | Automatic |
|---|---|
| Cutting Length | Optional |
| Color | White |
| Weight | 55KG |
| Packaging Details | Plywooden Case |
| The Longest Minimize | 450mm |
|---|---|
| Minimize Thickness | 1.0-3.5mm |
| Machine Weight | 200KG |
| Warranty | 1 Year |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Power | : 220V 50/60HZ |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Weight | 115kgs |
| RPM | 4500rpm/min |
| Min Lead Height | 1.2mm |
| Model | CWPL |
|---|---|
| Punch Standard Tonnage (Tons) | 8 |
| Working Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
| Power | : 220V 50/60HZ |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Weight | 115kgs |
| RPM | 4500rpm/min |
| Min Lead Height | 1.2mm |
| Model | CWPL |
|---|---|
| Punch Contribute (T) | 8 |
| Working Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |