| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Type | Pneumatic Type |
|---|---|
| Material Of Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Service | Suppor Overseas Service |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Cutting Width | Unlimited |
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | Free For One Year |
| Delievery Time | 7 Days After Receive The Payment |
| Cutting Speed | 0-1000 Mm / S |
|---|---|
| Keyword | Punching Press |
| Origin | China |
| Pcb Size | 220x320mm |
| Product Weight | 150kg |
| Cutting Length | 450mm |
|---|---|
| Blades Material | High Speed Steel |
| Blades Shape | Linear Blades |
| Type | Pneumatic Type |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Blade | Round Blades |
|---|---|
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Model | CWPE |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 330*220 |
| Power Supply (v) | 110/220 |
| Depression (Pa) | 0.45~0.7 |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Application | FPC |
|---|---|
| Power | 110/220V |
| Die | Changable |
| Contribute | Customized |
| Packaging Details | Plywooden Case |
| Packaging Details | Plyooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |