| Advantage | Different Thickness PCB/Aluminum Board |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| Delivery | 7-15 Working Days |
| Application | FR4,Aluminum |
| Packaging Details | Plywooden Case |
| Name | Pneumatic Pcb Separator |
|---|---|
| Color | White |
| PCB Material | MCPCB |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Working Effect | High |
|---|---|
| Color | White |
| Advantage | Counter Function |
| PCB Separator | PCB Separator |
| Cutting Capacity | 41mm |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Conveyor Length (mm) | 1540 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear And Round Blades |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm(customize) |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Cutting Mode | Automatic |
|---|---|
| Delievery Time | 7 Days After Receive The Payment |
| Laser Scanning Speed | 2500mm/s |
| Working Area | 330*220MM |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Model | CWPE |
|---|---|
| Delivery (Day) | 1 |
| Ability (Set) | 1000 |
| PCB Area (mm) | 330*220 |
| Power Supply (v) | 110/220 |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |