| Lead Time | 1 Day After Payment |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Package | Plywooden Case |
| Establish Year | 1999 |
| Origin | China |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Thickness | -3.5mm |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Thickness | -3.5mm |
| Product Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Use | Punching PCBA , Alum Board |
| Contribute | 8 Ton |
| System | LCD Control |
| Lead Time | 1 Day |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Warranty | One Year |
| Blade | Two Circular Blades |
| Payment | TT In Advance |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Blade | Two Circular Blade |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Platform Size | 500*270mm |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade | Two Circular Blade |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Dimensions | 1200mm X 800mm X 1500mm |
|---|---|
| Function | Automatic |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Output | 3T/8T/10T |
| Power Supply | 220V |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | Unlimited |
| Cutting Thickness (mm) | 0.3~3.5 |
| Weight (Kg) | 185 |
| Size (mm) | 780*500*620 |