| Name | Moving Blade Type PCB Separator Machine PCB Separator PCB Depanelizer |
|---|---|
| Cutting Capacity | Max 460mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Warranty | Free One Year |
| Safety | Sensor Protect |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Die | Customize |
| Type | Pneumatic |
| Application | For Electronics, Cell Phones, Computers, PCB, FPC |
| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| Wave Length | 355um |
|---|---|
| Super | Low Power Consumption |
| Laser | 12/15/17W |
| Laser Brand | Optowave |
| Power | 220V 380v |
| Name | Semi-Auto PCB Punching Depaneling Machine |
|---|---|
| Working Area | 330×220 |
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | Free One Year |
| Max PCB Size | 460*460mm(standard) |
|---|---|
| Laser | Solid-state UV Laser |
| Laser Brand | Optowave |
| Cutting Precision | ±20 μm |
| Name | Laser Depaneling System |
| Name | Semi-Auto PCB Punching Depaneling Machine |
|---|---|
| Working Area | 330×220 |
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | Free One Year |
| Blade Length | 330mm |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Moving | Hand Push |
| Cutting Accuracy | ±0.5mm |
| Cutting Type | V Groove |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |