| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
|---|---|
| Separating Length | 600mm |
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Life | 7-8months |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Thickness | 0.3-3.5mm |
| Max Length | 400mm |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Life Cycle | 200000 Times |
|---|---|
| Color | Blue/ Black/ Grey |
| Condition | New |
| Standard OperationTemperature | 260 |
| Maximum Operation Temperature(C) | 350 |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Separating Thickness | 1.0-3.5mm |
|---|---|
| Separating Length | 330mm |
| Warranty | One Year |
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Product Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Use | Punching PCBA , Alum Board |
| Contribute | 8 Ton |
| System | LCD Control |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |