| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Model | CWV-1A600 |
|---|---|
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 770*510*450 |
| Weight (Kg) | 55 |
| Min. Order (Set) | 1 |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 Sets/week |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimit |
| Warranty | Free One Year |
| Components Height | Up To 50mm |
| Blade | Two Linear Blade |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Blade | Two Linear Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | 460mm / 600mm / 1200mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Type | Automatic Type |
| Delievery Time | Within 7 Work Days |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Type | Manual Type |
| Blades Shape | Circular Blades |
| Warranty | Free For One Year |