| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Delievery Time | Within 3 Days |
|---|---|
| Warranty | Free For 1 Year |
| Establish Year | 1999 |
| Supply Ability | 80 Sets/month |
| Contribute | 8 Ton |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Cutting Speed | 0-1000 Mm / S |
|---|---|
| Keyword | Punching Press |
| Origin | China |
| Pcb Size | 220x320mm |
| Product Weight | 150kg |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Model | CWV-1A460 |
|---|---|
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply | 110/220 V |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Certificatin | CE ISO |
|---|---|
| Package | Plywood Case |
| Shipping Method | EXW / FOB ( Option ) |
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Model | CWV-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Size (mm) | 420*280*400 |
| Weight (Kg) | 20/40 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |