| Features | Customized |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | FOB / EXW / CIF |
| Material | Hight Speed Steel |
| Payment Term | T/T |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Delievery Time | 3-5 Days |
| Material | High Speed Steel |
| Advantages | Separate Pcb Withour Microstrees |
| Type | Automatic Type |
| Working Area | 330*220mm |
|---|---|
| Contribute | 3-30T |
| Depression | 0.45-0.70pa |
| Guarantee | Free 12 Months |
| Weight | 530kg |
| Color | Customized |
|---|---|
| Dimensions | 1200mm X 800mm X 1500mm |
| Machine Size | 930 X 880 X 1230mm |
| Materialof Punchiing Die | High Speed Steel |
| Max Moving Trip | X: 810mm Y: 370mm Z: 90mm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Dimensions | 1200mm X 800mm X 1500mm |
| Machine Size | 930 X 880 X 1230mm |
| Materialof Punchiing Die | High Speed Steel |
| Max Moving Trip | X: 810mm Y: 370mm Z: 90mm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Dimensions | 1200mm X 800mm X 1500mm |
| Machine Size | 930 X 880 X 1230mm |
| Materialof Punchiing Die | High Speed Steel |
| Max Moving Trip | X: 810mm Y: 370mm Z: 90mm |
| Name | Semi-auto Puching Depaneling Machine |
|---|---|
| Working Area | 330×220 |
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | Free One Year |
| Model | CWPE |
|---|---|
| Punch Standard Tonnage (Tons) | 3 (can Custom Made Up To 30T) |
| Working Area (mm) | 330*220 (can Custom Made) |
| Voltage(V) | 110/220 |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
| Mould | Customized |
|---|---|
| Application | FPC/PCB |
| Brand | CW |
| Contribute | 3-30T |
| Depression | 0.45-0.70Mpa |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |