| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| Establish Year | 1999 |
| System | Automatic |
| Name | Automatic Pcb Punching Machine |
|---|---|
| Advantage | Punching Pcb Without Strees |
| Characteristic | Separation Pcb / Fpc By Model |
| Establish | 1999 |
| Contribute | 8t - 30t |
| Name | Automatic Pcb Punching Machine |
|---|---|
| Advantage | Punching Pcb Without Strees |
| Characteristic | Separation Pcb / Fpc By Model |
| Establish | 1999 |
| Contribute | 8t - 30t |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Name | Punching Model |
| Material For The Model | High Speed Steel |
| Type | Customized |
| Ready Time | 7-15days |
| Material For Model | High Speed Steel |
|---|---|
| Waranty | Free For One Year |
| Delievery Time | Within 3 Days |
| Shipping Way | FOB/ CIF / EXW |
| Cutting Type | Punching |
| Warranty | 12 Months Without Charge |
|---|---|
| Type | Pneumatic |
| Power | 110/220V |
| Punch Contribute | 3(can Customer Made Up To 30T) |
| Working Area | 330*220(can Custom Made) |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | Punching Depaneling |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Weight (Kg) | 680 |
| Warranty | 12 Months Without Charge |
|---|---|
| Type | Pneumatic |
| Power | 110/220V |
| Punch Contribute | 3(can Customer Made Up To 30T) |
| Working Area | 330*220(can Custom Made) |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |