| Max. Pcb Separation Length | 330mm |
|---|---|
| Name | Pcb Depanel |
| MOQ | 1 Set |
| Payment Term | Cash , T/T , Paypal , Credit Card |
| Delievery Time | Within 3 Days After Receive The Payment |
| Blade Type | Linear Blades |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Warranty | One Year Free Of Charge |
| Separate Length | 200mm |
| Separate Thickness | 0.3-3.5mm |
| Name | Semi-Auto PCB Punching Depaneling Machine |
|---|---|
| Working Area | 330×220 |
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 800×730×1230 |
| Warranty | Free One Year |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | PCB V Cut Separator |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Bldes | 3 Sets ( 6 Pieces ) |
| Shape Of Blades | Circle Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Length | 460 / 700 |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | Free For One Year |
| Establish Year | 1999 |
| Blades | Linear And Circle Blades |
| Cutting Length | 460 / 700 |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | Free For One Year |
| Establish Year | 1999 |
| Blades | Linear And Circle Blades |
| Type | Fully Automatic |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Cutting Speed | 100/200/300/500 Mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Sensor | IR Infrared Sensor |