| Drive | Pneumatic |
|---|---|
| Equipment Power | 150W |
| Frame | C Type |
| Laser Wavelength | 355nm |
| Machine Moddel | MT-2100-AS/ AW |
| Model | CWPL |
|---|---|
| Punch Contribute (T) | 8 |
| Working Area (mm) | 460*320 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
| Separating Thickness | 1.0-3.5mm |
|---|---|
| Separating Length | Unlimit |
| Warranty | One Year |
| Blade | Circular Blade |
| Blade Life | 7-8months |
| Blade | Two Circular Blade |
|---|---|
| Structure | Solid Iron |
| Warranty | Free One Year |
| Lead Time | 1 Day |
| Payment Term | TT In Advance |
| Platform Size | 500*270mm |
|---|---|
| Blade | Two Round Type |
| Warranty | One Year Free |
| Blade Material | High Speed Steel |
| The Longest Minimize | Unlimited |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Thickness | 0.6-3.5mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Name | Circuit Board Router |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Blade | Round Blades |
|---|---|
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Model | CWPE |
|---|---|
| Contribute | 3-30T |
| Worktable | 330 X 220 Mm |
| Power Supply | 110/220 |
| Packaging Details | plywooden case |