| Max. Pcb Cutting Length | 330 Mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Shape Of Blades | Circle Blade |
| Warranty | Free For One Year |
| Mini V-Groove Pcb Depaneling Cutting Any Length PCB And Led Panel | 110v/ 220v |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 330 Mm |
| Power Supply | 110/220 V |
| Machine Size | 420x280x400 Mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Blades Shape | Circle Blade |
| Material | High Speed Steel Imports From Japan |
| Shipping Way | FOB / EXW (Made According To Customer's Requirement) |
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Blades Shape | Circle Blade |
| Material | High Speed Steel Imports From Japan |
| Shipping Way | FOB / EXW (Made According To Customer's Requirement) |
| Warranty | Free For One Year |
| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Number Of Blades | 16 /18 Pieces (made According To Customers Requirement ) |
| Warranty | Free For One Year |
| Material Of Baldes | High Speed Steel |
| Model Number | CWVC-5 |
| Cutting Length | 460 Mm ( Can Be Made According To Customer Requirement ) |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Blades Type | One Circle Blade And One Linear Blade |
| System | Automatic Type |
| Blades Material | High Speed Steel |
| Cutting Length | 460 Mm ( Can Be Made According To Customer Requirement ) |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Blades Type | One Circle Blade And One Linear Blade |
| System | Automatic Type |
| Blades Material | High Speed Steel |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Max PCB Depaneling Length | 330mm/270mm(Can Custom Made) |
| PCB Depaneling Thickness | 0.3-3.5mm |
| Voltage And Power | 110V/220V |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |