| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5 |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Certification | CE ISO |
| Type | Pneumatic |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | Three Sets (6 Pieces ) |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Application | FPC,FR4 Boards |
|---|---|
| Thickness | 0.1-1.0mm |
| Power | 220V Or 110V |
| Weight | 680KG |
| Color | White |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Application | FPC,FR4 Boards |
|---|---|
| Thickness | 0.1-1.0mm |
| Power | 220V Or 110V |
| Weight | 680KG |
| Color | White |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Two Round Blades |
| Lead Time | 7 Day |
| Platform Size | 500*270mm |
| Platform Length | Customized |
| Power | : 220V 50/60HZ |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Weight | 115kgs |
| RPM | 4500rpm/min |
| Min Lead Height | 1.2mm |
| Model | CWV-1M460 |
|---|---|
| Max. PCB Singulation Length | 460mm |
| PCB Singulation Thickness | 0.6-3.5mm |
| PCB Singulation Machine Size | 787x400x436mm |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |