| Model | CWVC-1A |
|---|---|
| Size | 780 X 460X 560mm |
| Machine Weight | 55kg |
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |
| Minimize Speed | 100/200/300/500mm/s |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Size | 1027x400x436mm |
| The Separate Size | 720mm |
| Minimize Speed | Mauual |
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |
| Model | CWVC-1S |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Size (mm) | 420*280*400 |
| Guarantee (Year) | 1 |
| Packaging Details | Plywooden Case |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Separating Length | Unlimit |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade | Two Linear Blade |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5 |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Certification | CE ISO |
| Type | Pneumatic |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blades | Linear And Round Type |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separating Length | 460mm (can Customize) |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Minimize Speed | Manual |
| Delivery Time | 5 |
| Packaging Details | plywooden case |
| Delivery Time | 5 days after receive the payment |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Size | 1027x400x436mm |
| The Separate Size | 720mm |
| Minimize Speed | Manual |
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Machine Weight | 45/30 Kg |
| Minimize Speed | Manual |
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 1035*345*620mm |
| Minimize Thickness | 0.1-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 304KG |