| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 990×425×350mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 220KG |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5 |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Certification | CE ISO |
| Type | Pneumatic |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Warranty | 12 Months Without Charge |
|---|---|
| Type | Pneumatic |
| Power | 110/220V |
| Punch Contribute | 3(can Customer Made Up To 30T) |
| Working Area | 330*220(can Custom Made) |
| Application | FPC,FR4 Boards |
|---|---|
| Thickness | 0.1-1.0mm |
| Power | 220V Or 110V |
| Weight | 680KG |
| Color | White |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Lead Time | 1 Day |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Type | Two Circular Blades |
| Platform Length | 500mm Standard,can Customize Any Length |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Cuttin Speed | Control By Hand |
| Model | CWV-2M |
| PCB Length | 330mm |
| Color | White |
|---|---|
| Cutting Capacity | No Limit |
| Blades | 3 Sets |
| Driving | Motor |
| PCB Thickness | 0.8-3.5mm |
| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |
| Resolution | ±0.01mm |
|---|---|
| Working Area | 320*320mm(Could Be Customize |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
| Moving Speed | Max 500mm/s |
| Milling Cutter | ∅0.8-∅3.0 L |