| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Color | White |
|---|---|
| Cutting Capacity | 450mm |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Additional Function | LCD Display |
| V-Cut PCB Separator | V-Cut PCB Separator |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blade | Two Linear Blades |
| Blade Life | 7-8months |
| Lead Time | 1 Day After Payment |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Package | Plywooden Case |
| Establish Year | 1999 |
| Origin | China |
| Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | White |
| Max Applicable PCB | 300*570mm |
| Power Supply | 220V/110V |
| Usage | LED Tube Large Qty Production |
| Name | Pneumatic Pcb Separator |
|---|---|
| Color | White |
| PCB Material | MCPCB |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Trade Term | EXW / FOB |
|---|---|
| Min Order | 1 Set |
| Cutting Length | Unlimited |
| Separation Thickness | 0.8-3.0mm |
| Material | High Speed Steel |
| Trade Term | EXW / FOB |
|---|---|
| Min Order | 1 Set |
| Cutting Length | Unlimited |
| Separation Thickness | 0.8-3.0mm |
| Material | High Speed Steel |