| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Separating Speed | 0-400mm/s |
| Separating Thickness | 1.0-3.5mm |
| Blade Type | Two Circular Blades |
| Platform | Customize |
| Max PCB Size | 600*460mm |
|---|---|
| Power Supply | 230 VAC, 50-60 Hz, 3 KVA |
| Laser Wavelength | 355nm |
| Quality | High Rank |
| Warranty | Free For 1 Year |
| Max. PCB Singulation Length | Unlimited |
|---|---|
| PCB Singulation Thickness | 1.0-3.5mm |
| Warranty | One Year |
| Blade | Two Circular Baldes |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Max. PCB Depanelization Length | 460mm |
| PCB Depanelization Thickness | 0.6-3.5mm |
| PCB Depanelizer Machine Weight | 30Kg |
| PCB Depanelizer Machine Size | 787x400x436mm |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 800 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Board Length | 300~1200 Mm(can Sustom Made) |
|---|---|
| Dimensions | 2105*1662*1716mm |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Material Of Model | High Speed Steel |
| Power Supply | 220V |