| Color | Customized |
|---|---|
| Dimensions | 1200mm X 800mm X 1500mm |
| Machine Size | 930 X 880 X 1230mm |
| Materialof Punchiing Die | High Speed Steel |
| Max Moving Trip | X: 810mm Y: 370mm Z: 90mm |
| Blade | Linear And Round |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade | Circular And Round |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Separate Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separate Length | 460mm (can Customize) |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5 Mm |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Separating Thickness | 1.0-3.5mm |
|---|---|
| Separating Length | Unlimit |
| Warranty | One Year |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Blades Type | Two Linear Blades |
| Type | Pneumatic Type |
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Conveyor Length (mm) | 1540 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear And Round Blades |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Separating Thickness | 1.0-3.5mm |
|---|---|
| Separating Length | 330mm |
| Warranty | One Year |
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimit |
| Warranty | Free One Year |
| Components Height | Up To 50mm |
| Blade | Two Linear Blade |