| PCB Thickness | 0.6-3.5 |
|---|---|
| Blades Quantity | 3 Circular Blades |
| Warranty | 1 YEAR |
| Blade Lifetime | 7-8 Months |
| Power Supply(v) | 110/220 |
| Platform | Customize |
|---|---|
| Supply Ability | 1000sets / Year |
| MOQ | 1 Set |
| Separation Length | Unlimited |
| Delievery Time | Within 5 Days |
| Shearing Thickness(mm) | 0.3-3.5 |
|---|---|
| Shearing Speed | According To Operator Skill Level |
| Warranty | 12 Months Without Charge |
| Size(mm) | 570*210*400 |
| Weight(kg) | 130 |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | Germany KAVO |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Colour | White |
|---|---|
| Connect Way | Milling Joints |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | KAVO |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Name | Moving Router Blade PCB Separator Machine PCB Separator PCB Depanelize |
|---|---|
| Color | White |
| Program | Teaching Box |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |