| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Name | Pcb Depaneling Machine |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Package Details | Plywooden Case |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Vacuum Cleaner | Yes |
| Dust Collection | Built-in |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Spindle | KAVO |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Colour | White |
| Spindle | KAVO |
| Power | 220V |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Min Order | 1 Set |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Standard Working Area | 320*320mm(could Be Customized) |
| PCB Thickness | 0.6-3.0mm |
| Power Supply | 220V |
| Name | PCB Router Depaneling Machine |
|---|---|
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| PCB Material | FR4, CEM, MCPCB |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | Free One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | Two Pieces |
| Blades Type | 2 Circle Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
| Shipping Way | EXW / FOB (Option ) |