| Power(W) | 10/15/18W |
|---|---|
| Working Area | 460*460mm(standard) |
| Shipping | FOB / EXW/DHL |
| Dimension | Customized |
| Laser Brand | Optowave |
| Power(W) | 10/15/18W |
|---|---|
| Working Area | 460*460mm(standard) |
| Shipping | FOB / EXW/DHL |
| Dimension | Customized |
| Laser Brand | Optowave |
| Frame | Robust Frame Made Of Solid Iron |
|---|---|
| Cutting Speed | 400mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade Material | High Speed Steel From Japanese |
| Guarantee | 12 Months |
| Blade Material | Japanese High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | 400mm/s |
| Separating Length | Unlimit |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Power Supply | 110/220V |
| Model | CWVC-3S |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| Working Speed | 0 To 400mm/s |
| Machine Weight | 40kg |
| Voltage | 200VAC |
| Weight | 36Kg |
|---|---|
| Cutting Speed(mm/s) | Adjust |
| Board Thickness(mm) | 0.5-3.0 |
| Components Height(mm) | 0-10 |
| Voltage(V) | 110/220 |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Number Of Blades | 8/9/10 Sets (made According To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material Of Baldes | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
|---|---|
| Load And Unload Way | Manual |
| Resolution | ±0.01mm |
| Warranty | 1 Year |
| Working Area | 680mm*360mm*50mm |
| Model | CWVC-3S |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| PCB Thickness | 0.8 To 3.5 Mm |
| Working Speed | 0 To 400mm/s |
| Voltage | 200VAC |
| Drilling Depth | 0.02 ~ 3mm |
|---|---|
| Spindle Speed | 24000rpm |
| Spindle Power | 800W |
| Warranty | 1 Year |
| Volume | 750X750X750mm |